Kontakt
NEPŘIHLÁŠEN
Přihlásit se:
uživatel / e-mail:
heslo:

Jste-li spokojení s radou jiného uživatele v diskuzním fóru, poděkujte mu prostřednictvím kladného hodnocení. Do budoucna mu tím pomůžete k zaslouženým výhodám na Spotřeby.cz. Děkujeme.

Diskusní fórum | Otázky a odpovědi | Systém evidence - spotřeba vždy posunutá


Seřadit od:

gluteus
Registrován: 11.11.2014
Příspěvky: 2

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 22.11.2014 17:22
Zdravím,
snažím se pochopit zdejší systém výpočtu spotřeby a její evidence a stále se mi to nedaří... Není to logické.
Zde je můj obrázek:
[url=http://postimg.org/image/5xveruulp/][img]http://s30.postimg.org/5xveruulp/spotreby_cz_co_a_jak.jpg[/img][/url]

Zadám "první" tankování, je to celoroční součet. Auto jsem začal používat v 195 560km, v tu dobu jsem začal tankovat. Natankoval jsem 1485litrů a ujel 21064km. Nechápu, proč je po dalším tankování spotřeba nula, místo skutečných 7,05l/100km a spotřeba za tento rok je naopak posunutá výše...
Naopak, při posledním tankování, v době tankování mám na tachometru 223 189km, natankoval jsem 34,96litrů. Spotřeba by ještě na tuto nádrž neměla být vůbec vypočítaná!!! Vždyť je ještě v nádrži!
Vždyť to musí fungovat tak, že v jednom řádku budu mít spotřebu na to konkrétní palivo, to teď není. Po zadání posledního tankování musí být spotřeba neuvedená do doby dalšího tankování, aby se vůbec dala spočítat předchozí spotřeba, aby byl jasný rozdíl... Jinak bych si musel vždycky schovávat účtenky a do profilu to zapisovat zpětně, až po dalším tankování, ale to je přece naprostý nesmysl, zcela to pak postrádá smysl a jakoukoli logiku...
Takže jsem v tom ztracen.

Může mi prosím někdo polopatě vysvětlit, jak docílím toho, že v jednom řádku budu mít spotřebu přímo k tomu konkrétnímu tankování?

Předem děkuji

Mysak_Bob
Registrován: 30.12.2012
Příspěvky: 58

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 23.11.2014 10:15
Staci si precist navod Mrk
Spotřeba se začíná počítat až z rozdílu po druhém tankování!

Jinak dalsi vec je, ze nelze natankovat vice nez je objem nadrze.
Takze to chce zadavat opravdu aktualni skutecna tankovani.
System to pocita presne, ale pokud zadate nepresne udaje, tak nemuzete ocekavat spravne vysledky

Takze k Vasi posledni otazce - V danem radku je vypocitana spotreba ve vztahu k ujetym kilometrum a ne k nove natankovanemu mnozstvi paliva. Takze pokud nenatankujete "do plne" tak tento udaj nemuze byt presny (On nebude exaktne presny ani tak, protoze bude rozdil do plne u jednotlivych cerpacich stanic podle penivosti paliva, atd - ale toto bych zanedbal, resp. to nejde ovlivnit, pokud by jste nemel specialni hladinomer v nadrzi).
Pokud netankujete do plne, tak Vas vicemene tento udaj nemusi zajimat, protoze objektivne nelze spocitat. V tom pripade Vas bude asi vice zajimat udaj - prumerna spotreba v hlavicce vozidla.

gluteus
Registrován: 11.11.2014
Příspěvky: 2

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 23.11.2014 17:32
Děkuji za odpověď... ...ale asi v tom hledám moc složitostí, nicméně, stále systém nechápu, nechápu jak může vyplnit spotřebu do řádky, když ten natankovaný benzín ještě mám v nádrži... Smutek

Prosím, mrkněte na můj profil a zkuste mi to ještě jednou, polopatě, vysvětlit... Smích
Asi mě mate to, že mám rok a půl uschovaných lístků a chci je tam nějak nacvakat, ať je to započítá taky... Jak na to?
1. První tankování, 195 000km, to jsem si vymyslel odhadem, jako počáteční.
2. Tankování 195 560 km, natankováno 1485litrů - to je roční souhrn, ujeto 21 064km (tzn stav tachometru 216 624km).
3. Tankování 216 624 km, natankováno 430 litrů paliva, ujeto 6565 km.
4. POSLEDNÍ tankování, jedna nádrž (34 litrů, nádrž má 52litrů, ale do minima nikdy nejdu). Tuhle naftu mám ještě v nádrži, zadal jsem jí do systému hned u stojanu benziny. Jak je možné, že to počítá spotřebu v tomto řádku? To není pravda, mělo by tam být něco jako "in progress", ne?

A teď ke spotřebám:
řádek 3 - spotřeba 7,05l/100km. Podle tohoto zobrazení to vypadá tak, že množství, které jsem natankoval v 216 624 km (430 litrů, ujeto 6565 km) mělo průměr 7,05l. TO ALE NENÍ PRAVDA. Průměr 7,05litrů se vztahuje k řádku 2! A naopak spotřeba řádku číslo 3 je uvedena v řádku číslo 4, kde by ještě žádná být neměla...

Takže jak to zadat? Jak zadávat údaje tak, aby průměrná spotřeba se skutečně vztahovala ke správnému řádku, tzn. ke správnému palivu, správnému stylu jízdy atd atd atd...

šulda
Registrován: 09.06.2010
Příspěvky: 160

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
zasláno: 23.11.2014 18:50
Nejedu podle tvých bodů Mrk
1) Jak můžeš chtít po systému přesnost kdy zadáš do tankování takový numera km a l nafty? To je přeci blbost.
2) Zadáš první tankování a spotřeba = logicky 0 protože není z čeho. Zadáš druhé tankování a naskočí ti km které jsi ujel na určitý počet l nafty a zapíše se tak i průměrná spotřeba a tak to pokračuje dál. Já dokážu pochopit že ty to chceš do toho prvního řádku tak ty snad pochopíš že to jde i do toho druhého a to jen proto že ten první je vlastně k ničemu protože až v druhém máš počet ujetých km a až po natankování se ví kolik jsi natankoval a může se vypočítat spotřeba. Tu naftu co máš v nádrži ti to vypočítává správně až při zadání dalšího tankování, takže pokud chceš něco řešit tak bojuj za odstranění 1. řádku Mr. Green
3) Já zase nechápu jak někdo zadá že má nádrž na např. 52l a práskne tam že natankoval 1 485,31l, bejt tím systémem tak mu naplácám Koulení očima
4) Koukni třeba ke mně, 1. řádek neřeš a koukni do druhého, ujel sem 892km na 51l a spotřeba je tak 5,72. V dalším řádku se to spočítá za tu naftu co je v nádrži, natankována plná nádrž, ujelo se 654km a natankovalo 38,6l a ta spotřeba je za tuto vyjetou naftu. Nevidím v tom chybu Mrk

šulda
Registrován: 09.06.2010
Příspěvky: 160

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
zasláno: 23.11.2014 19:00
Tady je to tak debilní že se nedá editovat tak novej post Koulení očima V tom 4. bodu sem to asi dal drobet nesrozumitelně. Prostě první tankování je základ a až při druhým se zjistí kolik si ujel km na počet l který si sice teď natankoval ale tolik jsi přece vyjel z plné nádrže od prvního tankování a druhý řádek je tak naprosto v pořádku Mrk

Mysak_Bob
Registrován: 30.12.2012
Příspěvky: 58

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 23.11.2014 23:22
Takze, aby to "spravne pocitalo" tak si do prvniho radku napiste stav km 223189, tankovani 0l (nebo celkovy pocet litru-to uz je jedno - jen to asi bude mit vliv na celkovy pocet natankovanych litru, ale ne na celkovy prumer) a do poznamky si napiste, ze jste ujel 223189km s prumernou spotrebou xy l/100km
od druheho radku zapisujte skutecne jednotlive tankovani
prvni vypocet nemusi byt spravny, protoze to bude predpokladat, ze jste mel plnou

taky nevyjizdim nadrz do 0, takze pokud natankujete napr. 40l a mate plnou, tak to oznacite jako "tankovani do plne"
pokud pravidelne tankujete do plne, tak ziskate presnejsi (ne presne - viz muj predchozi prispevek) vysledky
kdyztak mrknete na moje tankovani, cca 90% je do plne.


Nový příspěvek

© 2007 - 2024 Float.cz + IThub.cz