Kontakt
NEPŘIHLÁŠEN
Přihlásit se:
uživatel / e-mail:
heslo:

Jste-li spokojení s radou jiného uživatele v diskuzním fóru, poděkujte mu prostřednictvím kladného hodnocení. Do budoucna mu tím pomůžete k zaslouženým výhodám na Spotřeby.cz. Děkujeme.

Diskusní fórum | Kniha přání a stížností | Spotřeby 3 - veřejná zkušební verze


Seřadit od:

romulus
Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 318

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 12.05.2019 11:44
petr311 napsal:

Tak jsem nakouknul na tu novou verzi, zkusil zadat novou spotřebu a tady mé poznatky:
1/ nelze zadat druh paliva - konkrétně u Benziny nelze vložit Efecta 95 a ani v rozevíracím seznamu se nic nenabízí
2/ nedokáže spočítat tankování do plné - po kliknutí na tlačítko "tankování do plné" mi vyskočí hláška, že musím mít zadán v profilu objem nádrže, což mám a stejně to nefunguje... Smutek
3/ následně není možné provést editaci vloženého záznamu - po kliknutí na tlačítko upravit se objeví okno s komplet vymazanými již vloženými údaji, takže v podstatě není co upravovat, muselo by se vše vložit znovu, což je teda špatně.
Zatím jsem nové spotřeby jen prolétl, asi tam bude více problémů, jak na něco přijdu, napíšu.

Děkuji moc. V týdnu se na to podívám. Ta jednička vůbec není udělaná, nějak se na to zapomnělo a zbylé dva body jsou nějaké nové chyby. To už fungovalo. Smutek

_______________________
Zakladatel a správce serveru Spotřeby.cz
Pokud něco nefunguje, tak nadávejte mně ;-)

Devastator
Registrován: 02.09.2008
Příspěvky: 20

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 12.05.2019 15:11
romulus napsal:

Devastator napsal:

Tak to přidávání ČS je u mně stále stejné, tlačítko Ověřit nefunguje, jediná možnost je zavřít křížkem.

A ještě jeden malý návrh, při přihlašování by se po zadání hesla mohlo dát celé potvrdit entrem a ne přeskočením na OK

Můžu se zeptat na prohlížeč? Zkusím to ve stejném.
Přihlašování bude entrem určitě. Teď je to v tom zkušebním režimu trošku jinak. Někdy začátkem června to hodlám vyměnit. Nová verze bude hlavní a ke staré bude přístup na jiné adrese.


Původně jsem psal o Google Chrome, dnes jsem to zkusil ještě v Microsoft Edge a tam je zase něco jiného, dojdu až k "přidat ČS" když vyberu z nabídky název BENZINA tak mi to stále tvrdí, Musíte zvolit značku čerpací stanice. Přitom v řádku je vybrána značka z nabídky která vyskočila. Zůstává u značky červený terč s křížkem. U adresy se objeví zelená fajfka a tím to zase končí, tlačítko ověřit je neaktivní.

Jyrgen
Registrován: 14.02.2012
Příspěvky: 8

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 22.05.2019 09:39
No hurá! Tak nějaké první poznatky... design atd je celkem fajn, hlavně ať fungujou všechna tlačítka a funkce, všem se to stejně líbit nebude Velký smích

no a k funkcím zatím asi podobně jak psal petr311

1) Stav paliva před tankováním (l) - ať zadám cokoliv tak mi píše "Zadané množství zůstatku přesahuje zadanou velikost nádrže....", v profilu vyplněno mám. A výpočet do plna teda taky nefunguje.
2) záznam o tankování není možné editovat, otevře se okno s nevyplněným formulářem
3) - nepořádek v Benzinkách, novou přidat sice lze, ale stejně se mi to spárovalo s nějakou jinou - např. Benzina Hviezdoslavova (Brno Slatina) je v seznamu / vyhledávání asi 4x ale všechny jsou se špatnou adresou. Jediná správná by byla "Hviezdoslavova 1474/1c" ale taková tam není.
- Doufal jsem, že duplicitních Benzinek se konečně zbavíme Smutek
- Rozhodně bych například nerozlišoval Benzina a Benzina plus

romulus
Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 318

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 22.05.2019 11:59
Jyrgen napsal:

No hurá! Tak nějaké první poznatky... design atd je celkem fajn, hlavně ať fungujou všechna tlačítka a funkce, všem se to stejně líbit nebude Velký smích

no a k funkcím zatím asi podobně jak psal petr311

1) Stav paliva před tankováním (l) - ať zadám cokoliv tak mi píše "Zadané množství zůstatku přesahuje zadanou velikost nádrže....", v profilu vyplněno mám. A výpočet do plna teda taky nefunguje.
2) záznam o tankování není možné editovat, otevře se okno s nevyplněným formulářem
3) - nepořádek v Benzinkách, novou přidat sice lze, ale stejně se mi to spárovalo s nějakou jinou - např. Benzina Hviezdoslavova (Brno Slatina) je v seznamu / vyhledávání asi 4x ale všechny jsou se špatnou adresou. Jediná správná by byla "Hviezdoslavova 1474/1c" ale taková tam není.
- Doufal jsem, že duplicitních Benzinek se konečně zbavíme Smutek
- Rozhodně bych například nerozlišoval Benzina a Benzina plus

Proti novým duplicitám už by měl algoritmus fungovat, jen ještě musíme provést čištění dosavadních duplicit. Určitě to zvládneme do červnového spuštění.
Benzina vs. Benzina Plus - to je asi rozumný poznatek. Na opravě uvedených chyb pracujeme. Dnes nebo zítra budeme na serveru aktualizovat a většina věcí bude vyřešena.


_______________________
Zakladatel a správce serveru Spotřeby.cz
Pokud něco nefunguje, tak nadávejte mně ;-)

yiolinar
Registrován: 29.12.2010
Příspěvky: 4

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 27.05.2019 16:36
Předem chci pogratulovat k rozjetí beta verze a cílové rovince :)

1. Uživatel - Nastavení - Vybrat z galerie/Nahrát obrázek - v obou případech vyskakuje chyba 404 (Google Chrome).

2. Mapka v téže záložce nereaguje na zadání názvu města (Poloha - Adresa).

3. Minulá verze trochu zlobila s LPG, takže moje Felicie má zadané špatné údaje od začátku do konce - šlo by ji vymazat úplně? Její údaje jsou zkrátka irelevantní :)


romulus
Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 318

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 28.05.2019 12:37
yiolinar napsal:

Předem chci pogratulovat k rozjetí beta verze a cílové rovince :)

1. Uživatel - Nastavení - Vybrat z galerie/Nahrát obrázek - v obou případech vyskakuje chyba 404 (Google Chrome).

2. Mapka v téže záložce nereaguje na zadání názvu města (Poloha - Adresa).

3. Minulá verze trochu zlobila s LPG, takže moje Felicie má zadané špatné údaje od začátku do konce - šlo by ji vymazat úplně? Její údaje jsou zkrátka irelevantní :)


No, asi bych rád vaše záznamy použil jako zkušební - pokusil bych se udělat nějaký nástroj, který to zpětně opraví. Nová verze by s dvěma palivy pracovat uměla, ale není to zatím moc vyzkoušené v praxi,protože já LPG nemám. Můžete zkusit založit další automobil, nebo u stávajícího použít možnost "Uzavřít cyklus", což je taková "tlustá čára", za kterou se záznamy vedou znovu... Vše je ještě v plenkách a když to začne zkoušet víc uživatelů, jistě narazíme na problémy, ale budeme je řešit.
Až budu mít chvilku, na vaše auto se podívám a dám vědět, co by se s tím dalo udělat.

_______________________
Zakladatel a správce serveru Spotřeby.cz
Pokud něco nefunguje, tak nadávejte mně ;-)

yiolinar
Registrován: 29.12.2010
Příspěvky: 4

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 28.05.2019 20:42
romulus napsal:


No, asi bych rád vaše záznamy použil jako zkušební - pokusil bych se udělat nějaký nástroj, který to zpětně opraví. Nová verze by s dvěma palivy pracovat uměla, ale není to zatím moc vyzkoušené v praxi,protože já LPG nemám. Můžete zkusit založit další automobil, nebo u stávajícího použít možnost "Uzavřít cyklus", což je taková "tlustá čára", za kterou se záznamy vedou znovu... Vše je ještě v plenkách a když to začne zkoušet víc uživatelů, jistě narazíme na problémy, ale budeme je řešit.
Až budu mít chvilku, na vaše auto se podívám a dám vědět, co by se s tím dalo udělat.


K té mé Felicii:
1. zadával jsem ji chybně už od počátku, tudíž už mnou zadaná data jsou irelevantní. Snažil jsem se vytvořit kočkopsa mezi mým LPG a starými spotřebami. Ten se samozřejmě nepovedl :)
2. auto aktuálně čeká na sešrotování, tudíž už jeho další provoz nebudu moci evidovat :(

Alchemix

anonymní

zasláno: 29.05.2019 09:55
Když kliknu na zadanou poznámku k zobrazení tak vyskočí hláška Chyba 404 - Nenalezeno. Takže se nedozvím co třeba u zadaného servisu popisuju za výměny atd...

Alchemix

anonymní

zasláno: 29.05.2019 10:05
Nelze přidat čerpací stanici, zadám Benzina, přidám ulici, město a po stisku tlačítka přidat se nic neděje. Prohlížeč Chrome

romulus
Registrován: 30.12.2007
Příspěvky: 318

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 31.05.2019 10:27
napsal:

Nelze přidat čerpací stanici, zadám Benzina, přidám ulici, město a po stisku tlačítka přidat se nic neděje. Prohlížeč Chrome

No, tlačítko "přidat" tam není. Je tam "ověřit", které zobrazí umístění na mapě, pokud je ověření úspěšné. A pak je tam tlačítko OK. Zkoušel jsem to několikrát a vždycky se mi to povedlo.

_______________________
Zakladatel a správce serveru Spotřeby.cz
Pokud něco nefunguje, tak nadávejte mně ;-)




Nový příspěvek

© 2007 - 2024 Float.cz + IThub.cz