Kontakt
NEPŘIHLÁŠEN
Přihlásit se:
uživatel / e-mail:
heslo:

Jste-li spokojení s radou jiného uživatele v diskuzním fóru, poděkujte mu prostřednictvím kladného hodnocení. Do budoucna mu tím pomůžete k zaslouženým výhodám na Spotřeby.cz. Děkujeme.

Diskusní fórum | Diskuse mimo téma | Ethanol 85


Seřadit od:

Havlicek.Lukas
Registrován: 15.01.2010
Příspěvky: 117

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 30.11.2013 19:49
B.F.G > tak porovnej spotrebu s BA 95 a E85 a uvidis ze ja osobne nekecam Mr. Green Mr. Green Mr. Green

freisler
Registrován: 26.04.2011
Příspěvky: 1

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 01.12.2013 22:27
udělátko napsal:

Nechal jsem si předělat auto na palivo Ethanol 85 toto palivo je levnější,ale spotřeba vyšší.Dlouhodobějším pozorováním průměrné spotřeby jsem došel k č.9,1l/100km s cenou paliva 26,30/l = 2,39kč/1 km.Čili očekávaná úspora a návratnost investice je zcela zanedbatelná.Uvítám zkušenosti ostatních uživatelů na toto téma Koulení očima


Vyhoď ten krám z auta. Já se taky nechal na tohle napálit. Pak jsem si spočítal, že aby se to nějak vyplatilo, musela by spotřeba stoupnout asi o 0,2l maximálně. Jenže když k tomu přičtu ještě to, že auto začlo víc žrát olej (a to používám 5W-40 což je drahej olej) a taky to hůř jelo, tak je to naopak finančně horší. Takže teď leju zase do svýho mondea N95, ten plastikovej krám jsem vymontoval, aby to nekecalo do elektorniky, olej to žrát přestalo, výkon je zase tam kde byl a jelikož jsem omezil ježdění, tak jsem nakonec i ušetřil Mr. Green Jestli chceš jezdit na E85, tak jedině s autem co už je od fabriky na E85 dělaný...tuším nějaký fordy to berou.

Martin

anonymní

zasláno: 03.12.2013 21:19
Zdravim,mám BMV 520 ,je to 6 válec takže tam musím mít 2 řídíci jednotky,ale udělali mi cenu ze 6000 na 4000 kč ,auto jede normálně,občas když hodně mrzne startuji na podruhý ale jinak v poho.Původní spotřeba byla 9 L na 100 a ted je 9,6 L ..Mám to tam 2 roky a naprostá spokojenost .... Vykřičník

B.F.G.

anonymní

zasláno: 04.12.2013 23:26
Podle spotřeby kterou máš zde na servru nejde poznat nic, jedině to, že máš evidované nesmysly. Na E85 jsem jezdil s originál motorem pro toto palivo a je nesmysl tvrdit, že je provoz levnější.

FetesBrod
Registrován: 22.09.2008
Příspěvky: 3

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 05.12.2013 08:45
jezdim 25l ethanolu a 40 l N95 bez problému, žádnou jednotku jsem nekupoval, průměrně tedy tankuju kolem 30kč/l, spotřeba je stejná, jede to lépe :)

Havlicek.Lukas
Registrován: 15.01.2010
Příspěvky: 117

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 05.12.2013 13:28
napsal:

Podle spotřeby kterou máš zde na servru nejde poznat nic, jedině to, že máš evidované nesmysly. Na E85 jsem jezdil s originál motorem pro toto palivo a je nesmysl tvrdit, že je provoz levnější.


no dobre vyvracet ti to nebudu :P
kazdej si tam budem lit co chceme a na co mame


jen takovej dotaz jaky rozdil je v motoru na N95 a E85??

a jake nesmysly kde ?? ze bych si je teda opravil
Otazník Otazník Otazník Otazník Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green

B.F.G.

anonymní

zasláno: 05.12.2013 21:42
Rozdíl je v některých dílech na motoru, v programovaní řídící jednotky a dalších (elektrika, snímače...)

Pokud se podíváš na svoji spotřebu na jedno tankování tak zjistíš, že je statisticky naprosto nevěrohodná. Je zde vidět naprosté kolísání, tudíž je již dle vyhodnocení na první pohled statisticky naprosto nevěrohodné. Tím chci říct, že když máš jednou průměr 4 litry a podruhé 16, tak jsou to čísla naprosto k ničemu a nic nedokazují. Mrk

Havlicek.Lukas
Registrován: 15.01.2010
Příspěvky: 117

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 06.12.2013 09:44
napsal:

Rozdíl je v některých dílech na motoru, v programovaní řídící jednotky a dalších (elektrika, snímače...)

Pokud se podíváš na svoji spotřebu na jedno tankování tak zjistíš, že je statisticky naprosto nevěrohodná. Je zde vidět naprosté kolísání, tudíž je již dle vyhodnocení na první pohled statisticky naprosto nevěrohodné. Tím chci říct, že když máš jednou průměr 4 litry a podruhé 16, tak jsou to čísla naprosto k ničemu a nic nedokazují. Mrk



jenze to je chybou vypoctu na tomto serveru (mozna i jinych), kdyz jednou natankuju pri prazdne nadrzi, a o 10 km dal dotankujes vetsi mnozstvi tak to proste vyhodi hausnumera

no s tim mototrem, beru jine mapy v RJ, ale napriklad u citroena C4 FlexFuel zadny rozdil v motorovych soucastkach neni
Mr. Green Mr. Green jen se tim pekne masiruji potencionalni zakaznici

B.F.G.

anonymní

zasláno: 06.12.2013 21:39
No v Renaultu je rozdíl například ve ventilech, ventilových sedlech a dalším. To jestli je nějaké auto upravení nebo ne je relativní, můžou být použité už lepší materiály/technologie aniž by někdo počítal s provozem na etanol. Každopádně tohle je na obsáhlou debatu.

Pokud máš spotřebu jako noty na buben, tak je jakékoliv tvrzení neprůkazné, já žádná taková hausnumera ve spotřebách každopádně nemám...

al.zavoral
Registrován: 06.02.2013
Příspěvky: 5

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 14.12.2013 21:03
hoj , no ja nevim , ja mel krabicku v Xsare...a financne jsem to pocejtil docela dost.. mel jsem velikej najezd a cpat tam do toho N95 tak me to auto sezere... starty naprosto v klidu , vykon stejnej ne-li vetci.. jedinej problem jsem nezaznamenal.




Nový příspěvek

Poslední diskuse

24.01. | tuningrobNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | FalkonNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | ddsverNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
06.01. | WyderNová verze Spotřeby.cz - náz…přečíst
07.12. | Kico85Spotřeby 3 - veřejná zkušebn…přečíst
04.09. | SestbitNejde pridat CSpřečíst
23.08. | tuningrobNejde pridat CSpřečíst
22.08. | WyderNevypočítavá pruměr Golfupřečíst
16.08. | WyderNevypočítavá pruměr Golfupřečíst
20.07. | ZdenekNevypočítavá pruměr Golfupřečíst

vstoupit do fóra

**

© 2007 - 2024 Float.cz + IThub.cz