Kontakt
NEPŘIHLÁŠEN
Přihlásit se:
uživatel / e-mail:
heslo:

Jste-li spokojení s radou jiného uživatele v diskuzním fóru, poděkujte mu prostřednictvím kladného hodnocení. Do budoucna mu tím pomůžete k zaslouženým výhodám na Spotřeby.cz. Děkujeme.

Diskusní fórum | Automobily | VW LUPO 1,2 TDI AYZ 45 kW / 61 HP


Seřadit od:

Fanda111
Registrován: 14.09.2008
Příspěvky: 26

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 05.03.2009 17:26
Ahoj! Mas peknou spotrebu. Podle clanku a zkusenosti uzivatelu A2 1.2 Tdi se ji ale nedivim. Pisou,ze lze i jezdit i za 3 l/100km. Premyslel jsem take o tomto vozu, bohuzel me odrazila ta prapodivna prevodovka. Dokonce nekdo psal,ze behem 180 000km ji menil 2x. Jak jsi spokojeny s vozem a jake poruchy si zatim mel ? Mas verzi s palubnim pocitacem? Diky F.

Jenda
Registrován: 20.11.2008
Příspěvky: 7

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 16.03.2009 22:23
Všechny 3L lupa mají palubní polopočítáček ukazuje jen okamžitou spotřebu analogovým budíkem místo teploměru a dlouhodobou spotřebu na displeji. palubní počítač ukazuje cca o0,2 l/km méně než je realita.
Spotřeba by šla samozřejmě stlačit ale při této spotřebě to neřeším, mimo město jsem jel nejméně za 2,7 l na 70 km okruhu, autem převážně jezdím po městě proto i ta spotřeba.
Auto má klasickou převodovku s klasickou spojkou, které jsou ovládané elektrohydraulicky a řízeny počítačem.
Samozřejmě z ovládání převodovky mám trochu strach, nový volič stojí 30 000 Kč vydrží cca 250 000 km a nejde opravit, někdy se to řeší přestavbou auta na manuál.
Problém s převodovkou může vzniknout tak že se nedodrží stanovené servisy, kdy přeseřízení spojky se má dělat po 30 000 km pokud se nastavení dostane mimo rozsah, auto začne špatně vystavovat spojku a opravdu hrozí poškození převodovky. V republice to téměř nikdo neumí ale už mám návod jak si to udělat sám. Kompletní opravy těchto převodovek včetně ovládání dělá nějaký Polák ale je až u Baltu.
Spolehlivost? musím zatím zaklepat auto mám více než rok za tu dobu jsem najel více než 20 000 km a zcela bez závad, jen se měnilo zadní brzdové obložení a měnil olej a filtry.
Od předchozího majitele vím že měnil spojku v 110 000 km.

Fanda111
Registrován: 14.09.2008
Příspěvky: 26

Odeslat uživateli soukromou zprávu poslat zprávu
Odeslat uživateli e-mail poslat e-mail
zasláno: 08.05.2009 23:52
Dekuji za vycerpavajici odpoved. Zrovna ted jsem nasel Lupo s vadnou prevodovkou za 70kk Smích
Jinak se mi vic libi Audi A2. Predpokladam,ze to ma stejny motor jako v Lupu.
Akorat je to vetsi auticko. Skoda,ze ty ceny jsou na me moc vysoke. Ale takove auto se super spotrebou bych bral hned.
Jinak si myslim,ze nejlepsi volba by byla ten poloautomat predelat na manual.
Koulení očima


Nový příspěvek

© 2007 - 2024 Float.cz + IThub.cz